Školský rok 2023/2024

Športové aktuality

OKRESNÉ KOLO v STREETBASKETBALE

Dňa 24.1.2024 sa konalo v Senici okresné kolo v streetbasketbale žiakov. Deväť družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín, kde do užšieho finále postupovali prvé dva tímy z každej skupiny. V našej skupine sme si zmerali sily so žiakmi z I. ZŠ Senica, II. ZŠ Senica a III. ZŠ Senica. Naši chlapci svojou bojovnosťou a skvelými výkonmi postúpili do semifinále s tímami - Gymnázium Senica, II. ZŠ Senica a ZŠ Dojč, kde v súboji o bronz zvíťazili nad rovesníkmi z Dojča a skončili na krásnom 3. mieste.

Našu školu reprezentovali: Dávid Bartal, Damián Vanek, Viktor Režný, Martin Doboš (všetci 9. ročník), Alex Rodek, Matej Hušek, Matúš Mišovič a Andrej Matušovský (všetci 8. ročník). Chlapcom gratulujeme, ďakujeme za skvelé výkony, snahu a vzornú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Hladíková Monika a Mgr. Gašpárková Dana

MAJSTROVSTVÁ OKRESU V STOLNOM TENISE

V stredu (22.11.2023) sme sa zúčastnili stolnotenisových majstrovstiev okresu Senica. Turnaj sa netradične uskutočnil v tanečnej sále v Senici.

Chlapci v zložení: Matej Hušek, Denis Gajdošík a Šimon Rusňák si zmerali sily s okolitými školami z Borského Mikuláša, II. ZŠ Senica (Komenského ul.) a III. ZŠ Senica (Sadová ul.).  Naši stolnotenisti zvíťazili nad rovesníkmi so ZŠ Borský Mikuláš a III. ZŠ Senica. Záver turnaja bol veľmi napínavý a o celkovom víťazovi sa rozhodovalo v poslednom zápase s II. ZŠ Senica, s ktorou sme, bohužiaľ, prehrali v pomere 2:3. Chlapcom gratulujeme ku krásnej striebornej medaile.

Pre zvýšenú chorobnosť súperkami našich dievčat boli len žiačky IV. ZŠ s MŠ Senica (Mudrochova ul.). Naše dievčatá v zložení: Sofia Jurkovič, Tamara Švecová a Júlia Včelková ukázali svoju kvalitu a súperkám nedali šancu a v pomere 5:0 zvíťazili, čím si zabezpečili účasť na majstrovstvách kraja, ktoré sa uskutočnia na jar 2024 v Trnave.  Všetkým  ďakujeme za veľmi úspešnú reprezentáciu našej školy.

Dana Gašpárková, Ondrej Kmoško