Výchovná poradkyňa Základné informácie Ako vybrať školu Dôležité www stránky

Výchovný poradca:              Mgr. Slavka Benkovičová

Kabinet vých. poradcu:       2. poschodie

Konzultačné hodiny:           utorok 13.00 – 14.00

(v prípade záujmu a potreby kedykoľvek po telefonickej dohode)

Telefonický kontakt: 034/7770 232

0917 324 010

E – mail:                      benkovicova@zssekule.sk

ÚLOHY VÝCHOVNÉHO PORADCU

• Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy,  vzdelávania, profesijnej orientácie detí a v oblasti prevencie roblémového a delikventného vývinu detí.
  • Konzultácie poskytuje nielen žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom a učiteľom.
  •  V náplni jeho práce je aj sprostredkovávanie prepojenia školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti.

Obsahom jeho práce v škole je predovšetkým partnerská komunikácia a spolupráca:

• s vedením školy
  • koordinátorom  prevencie
  • s pedagógmi
  • s triednymi učiteľmi
  • so žiakmi (práca s nadanými, talentovanými alebo problémovými deťmi   v oblasti voľby povolania)
  • s rodičmi
  • s centrami pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie
  • s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny
  • so strednými školami (poskytovanie informácií, návšteva jednotlivých škôl, prezentácia).
  • Vykonáva príslušnú administratívnu agendu.
  • Realizuje kariérne poradenstvo (organizuje besedy najmä pre žiakov končiacich školu, pomáha ich usmerniť v profesijnej orientácii, sprostredkováva im potrebné množstvo informácií, organizuje pre nich exkurzie do škôl.
  • Vedie evidenciu žiakov končiacich školskú dochádzku v ZŠ a spracováva podklady a prehľady o profesijnej orientácii žiakov.
  • Zodpovedá za predloženie prihlášok riaditeľovi školy v súlade so záväznými a vyhláškou danými termínmi a  prihlášky včas odosiela na stredné školy.
  • V prípade neprijatia žiaka na strednú školu pomáha pri reorientácii žiaka a zaslaní náhradnej prihlášky.
  • Kompletizuje prehľady o umiestnení žiakov.
  • Na evidenciu a spracovanie informácií využíva výpočtovú techniku a programy Proforient.
  • Výchovný poradca sa permanentne vzdeláva a zvyšuje si kvalifikáciu.

• Kancelária: 034/7770 232
    Zástupkyňa: 034/7782 069