Oznámenie o zápise Čo by mal vedieť budúci prvák Pomôcky do 1.ročníka

Zápis do 1. ročníka

Oznámenie o zápise

Riaditeľstvo Spojenej školy, Sekule 119 oznamuje rodičom, že zápis detí  do 1. ročníka pre školský rok 2024-2025 bude prebiehať elektronicky v termíne od 01.04.2024 – do10.04.2024. Následne sa uskutoční 11. apríla 2024 (t. j. vo štvrtok) v čase od 14:00 - do 17:30 hodiny fyzický  zápis detí v priestoroch I. stupňa základnej školy.

K zápisu je potrebné:

• prísť s dieťaťom,
  • priniesť vytlačenú a obidvomi rodičmi podpísanú (aj keď nežijú v spoločnej domácnosti)  Elektronickú prihlášku a Vyhlásenia, ktoré sú súčasťou prihlášky,

(Prihláška je k dispozícii na stránke školy: https://skola-sekule.edupage.org/ )

• rodný list dieťaťa,
  • občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa,
  • poplatok na pracovné zošity : 35.-€
  • (v prípade záujmu) poplatok na spoločné zakúpenie pomôcok do 1. ročníka:  25,-€

Podľa § 20 zákona č. 245/2008 Z .z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákonní zástupcovia sú povinní v tento deň  prihlásiť na zápis deti, ktoré do 31. augusta 2024 dovŕšia šiesty rok veku, ako aj deti, ktorým bol odložený začiatok povinnej školskej dochádzky o jeden rok.
Na zápis treba prihlásiť aj deti so zdravotným znevýhodnením  a zároveň priniesť úradný doklad o druhu znevýhodnenia.

Upozorňujeme zákonných zástupcov detí, že nedodržanie zákonnej prihlasovacej povinnosti dieťaťa o povinnej školskej dochádzke je postihnuteľné podľa § 37 ods.1 a ods.2 zákona č 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Pokračovanie v predprimárnom vzdelávaní

(odklad povinnej školskej dochádzky)

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosahuje školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe:

• písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,
  • písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a
  • informovaného súhlasu zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

Ak zákonný zástupca uvažuje o tom, že jeho dieťa bude pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania je povinný o tejto skutočnosti informovať aj riaditeľa základnej školy, do ktorej dieťa zapísal. Ak riaditeľ materskej školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania dieťaťa, zákonný zástupca predloží príslušnej základnej školy fotokópiu rozhodnutia riaditeľa materskej školy o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

Ak dieťa ani po pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole nedosiahlo školskú spôsobilosť, začne plniť povinnú školskú dochádzku najneskôr          1. septembra, ktorý nasleduje po dni, v ktorom dieťa dovŕšilo siedmy rok veku. Z uvedeného vyplýva, že dieťa môže pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávanie len jedenkrát.

Ako má postupovať rodič v prípade, ak dieťa nedovŕšilo 6. rok veku a chce ho do školy zapísať?

Rodič resp. zákonný zástupca môže prihlásiť aj dieťa, ktoré dovŕši šiesty rok života v čase od 1. septembra do konca kalendárneho roka 2024. Ak zákonný zástupca požiada o to, aby bolo na plnenie povinnej školskej dochádzky výnimočne prijaté dieťa, ktoré nedovŕšilo šiesty rok veku a absolvovalo povinné predprimárne vzdelávanie, musí okrem žiadosti zverejnenej na webovom sídle školy predložiť aj súhlasné vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a súhlasné vyjadrenie všeobecného lekára pre deti a dorast. Plnenie povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole zákonný zástupca preukazuje „potvrdením“ príslušnej materskej školy.

Prosíme rodičov o dôsledné a presné vyplnenie prihlášky. Rodičia, ktorí budú mať problém s vypĺňaním elektronickej prihlášky, môžu kontaktovať vedenie školy na tel. čísle 7770232, alebo e-mailom na adrese: zssekuleriaditel@gmail.com.

Zoznam pomôcok bude zverejnený v záložke „Pomôcky do 1. ročníka“.

Vážení rodičia,

naši prváci sa začnú v školskom roku 2024-2025 učiť podľa nového školského vzdelávacieho programu, nakoľko naša škola je jednou z desiatich škôl senického a skalického okresu, ktorá sa zapojila do druhej vlny zavádzania zmien obsahu a formy vzdelávania – do kurikulárnej reformy.