Školský rok 2022/2023

DEŇ BEZ ÁUT – 22.9.2022

Európsky týždeň mobility oslávili žiaci ZŠ Sekule záverečným dňom, presnejšie 22.septembrom 2022, ktorý nesie názov Deň bez áut. Už pred pol ôsmou ráno, napriek tomu, že vonku bolo chladnejšie, prichádzalo veľa našich žiakov „pešobusom“, prípadne využili vlastný pohon, teda prišli na bicykli. Bolo naozaj úžasné pozerať sa, ako to v tento deň vyzeralo úplne, ale úplne inak. Dospeláci sprevádzali pešo našich najmladších žiakov, starší žiaci kráčali so svojimi mladšími súrodencami, kamaráti spolu na bicykloch.... Bol to také iné ráno, tešili sa takmer všetci.

Pešo a na bicykli prišlo do školy vo štvrtok 22.9.2022 245 žiakov, čo je číslo parádne. Okolo školy takmer žiadne auto a všetci boli aj tak spokojní, lebo si splnili cieľ, ktorý chceli. Všetkým, ktorí sa zapojili do výzvy Dňa bez áut patrí veľká pochvala, ale tiež sladká odmena.

Ďakujeme.

22.9.2022 navštívili našu školu hasiči z Moravského Svätého Jána. V zaujímavej besede žiakov I.stupňa oboznámili s tým ako hasiči pomáhajú ľuďom  v rôznych situáciách – či už je to pri hasení požiarov, ale aj záchrane ľudí z nebezpečných situácií. Svoje rozprávanie obohatili ukážkami výstroja a  predvedením záchrany z rôznych nebezpečenstiev. Deti si z besedy odniesli nové poznatky a veľa zážitkov.

Po dvoch rokoch pandémie a obmedzení sme tento školský rok začali tradične. Žiaci sa sústredili v átriu školy, kde sme spoločne privítali nových prváčikov. Tí ako každý rok, trocha nesmelí, prišli do školy v sprievode svojich najbližších.  Ihneď po príchode sa ich ujali triedne pani učiteľky.

Ako prvá sa všetkým prihovorila pani riaditeľka Trajlínková. Následne prítomných pozdravili starostovia obcí pán Krajčír a pán Emrich. Po úvodných slovách sa následne všetci žiaci odobrali do svojich tried, kde sa od triednych učiteľov dozvedeli, čo ich v najbližších dňoch čaká.

V novom školskom roku želáme všetkým veľa síl a trpezlivosti pri čerpaní nových vedomostí.

• Kancelária: 034/7770 232,
    Zástupkyňa: 034/7782 069,