Novinky

Školský rok 2021/2022

Aktuality

 

 

Magnetka drevená Bojnice 06 | magnetky - kľúčenky - suveníryVýlet 6.A, 6.B

Dňa 17.6.2022 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili školského výletu v Bojniciach. Navštívili rozprávkový zámok, v ktorom si pozreli vtipne spracované rozprávky Pavla Dobšinského. Ďalej sa presunuli do Domu ilúzií, kde objavovali a poznávali, ako fungujú naše zmysly pri vnímaní optických ilúzií a vytvárali si vtipné fotografie. Výlet zavŕšili návštevou zoologickej záhrady. Všetci s úsmevom na tvári usúdili, že to bol naozaj veľmi pekný výlet, pri ktorom sa zabavili a zažili nádherný deň.

                                                                                               Mgr. Emília Hasáková, Ing. Dominika Filová

Sketch of Prague Stock Vector Image by ©tsaplia #3084593916.6.2022 sa žiaci 7.B triedy zúčastnili environmentálnej exkurzie v Prahe. Navštívili jednu z najmodernejších expozícií v Európe  „Zázraky evoluce“ Národného múzea. Vyše 1500zvierat je vystavených v svojom pôvodnom prostredí a pohybe. Prezreli si exponáty vzácnych druhov, ako je vráskavec myšok, žralok biely či najväčší model, 17 metrov dlhá, krakatica obrovská. Nahliadli aj do pavilónu „ České muzeum hudby“ a nádherné výhľady na celú Prahu si vychutnali z Kopule Národného múzea.

Okrem prehliadky múzea sme sa zastavili na Staromestskom námestí, kde orloj práve odbíjal 11 hodín. Cez Karlov most sme prešli k Pražskému hradu, tu práve prebiehala ceremónia výmeny stráží. Presunuli sme sa ku Katedrále sv. Víta a poprechádzali  sa po Kráľovskej záhrade, kde hlavnou dominantou je Letohrádok kráľovnej Anny.

Metrom sme sa presunuli na Václavské námestie k budove Národného múzea.

Zažili sme atmosféru nádhernej stovežatej Prahy a odniesli si veľa krásnych zážitkov.

                                                                                                              Ing. Emrichová Monika

Dňa 13.06.2022 sa zúčastnili žiaci tradičného volejbalového turnaja ,,POSTTEST 2022“ v Závodoch, kde obsadili 4.miesto.  Našu školu reprezentovali žiaci 8.ročníka Adrian Berta a Maxim Špánik a žiaci 9.ročníka Liana Matušovská, Klaudia Kochová, Sandra Mikulová, Lívia Petrášová, Rastislav Zaic a Nikolas Palkovič. Žiakom ďakujeme za pekné výkony, snahu a vzornú reprezentáciu našej školy.

                                                                                                                      Mgr. Hladíková Monika

Škola v prírode pre ZŠ a ŠZŠ - Spojená škola Pavla Sabadoša internátna, PrešovŠkola v prírode Dudince

Žiaci 3. ročníka sa v dňoch 6.6 – 10.6. zúčastnili školy v prírode s plaveckým kurzom. Miestom pobytu boli Dudince – penzión U mlynárky. Deti sa zúčastnili plaveckého kurzu, navštívili kultúrnu pamiatku Svätý Anton, súťažili v rôznych disciplínach a zažili veľa zábavy. Tretiaci prežili super týždeň, na ktorý určite nikdy nezabudnú.

CELOSLOVENSKÉ FINÁLE V KOŠICIACH A MEDZINÁRODNÉ FINÁLE V OSTRAVE

23.mája 2022 sa uskutočnilo v Košiciach celoslovenské postupové kolo v šprintérskych disciplínach a hodoch. Našu školu reprezentovali Elena Hušková (beh na 300m) a Maruschka Blaškovičová (hod raketkou). Do medzinárodného finále postupovalo 8 najlepších z každej disciplíny. Elenke nevyšli preteky podľa predstáv kvôli zraneniu. No i napriek tomu dobehla do cieľa na 24. mieste. Maruschka si však značne zlepšila výkon v hode raketkou z bratislavskej Čokoládovej tretry (24,38m) a celkovým 6. miestom a výkonom 28,94m si zabezpečila účasť na medzinárodnom finále v Ostrave(30.5.2022), ktoré sa konalo pri príležitosti významného atletického mítingu Zlatá tretra. V Ostrave si Maruschka opäť vylepšila výkon – 29,01m a z celkového počtu 43 českých a slovenských atlétov obsadila krásne 9.miesto.

Dievčatám ďakujeme za veľmi úspešnú reprezentáciu a gratulujeme k výkonom v Košiciach i Ostrave.

                                                                                                                                                Dana Gašpárková

MŠ - Dolní Suchá - Výlet do ZOOZámok a ZOO Lešná – 7.A a 7.B trieda

Dňa 9.6.2022 sme navštívili Zámok a ZOO Lešná. Výletu predchádzali veľké obavy z počasia, nakoľko hlásili na celý deň dážď. Ako prvú sme absolvovali prehliadku malebného zámku, ktorý sa nachádza uprostred ZOO. Po prehliadke sme sa občerstvili v miestnom reštauračnom zariadení a pochutili si aj na zmrzline. Nasledovala prechádzka areálom, v ktorom sme poznávali známe aj menej známe zvieratá. Prehliadku sme ukončili v pavilóne „Zátoka rejnoků“ , kde sme si pohladkali a niektorí aj nakŕmili raje druhu Siba ománska. Výlet sme ukončili jazdou na vláčiku a návštevou suvenírov. Nakoniec aj to počasie nám vydržalo, rozpršalo sa až úplne na záver našej návštevy. Jedine naplánovaná atrakcia „V korunách stromov“ nám nevyšla, nakoľko ju mali z technických príčin zatvorenú. Tak zostal minimálne jeden dôvod na opätovnú návštevu.

                                                                               Ing. Emrichová Monika, Mgr. Krajčírová Zuzana

Výlet 5. A a 5. B - Bratislava

Dňa 8.6.2022 sa žiaci 5. A a 5. B zúčastnili školského výletu do Bratislavy. Navštívili Bratislavský hrad,

Prírodovedné múzeum, prešli sa nábrežím Dunaja a výlet zavŕšili občerstvením v McDonald´s.

                                                                                   tr. uč. Benkovičová a tr. uč. Vidovičová

Kontakt | AMAVET - Asociácia, pre mládež, vedu a technikuExkurzia AMAVET – Festival 4 živlov

V piatok 3.6.2022 sa v Bratislave – Zážitkové centrum vedy Aurelium, konal Festival 4 živlov, ktorý každoročne vyhlasuje AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku. Aj naši žiaci z viacerých ročníkov prejavili záujem zúčastniť sa tejto súťaže. Nakoľko sme sa v tomto roku už nestihli pripraviť, rozhodli sme sa aspoň ísť pozrieť, ako táto súťaž prebieha.

Festival 4 živlov je prehliadka vedátorských projektov žiakov základných škôl, ktorí prezentujú svoj projekt pomocou panelovej prezentácie. Nosnou témou hravej vedátorskej súťaže sú základné prírodné živly Oheň – Voda – Vzduch – Zem. Organizácia Festivalu 4 živlov, zameraného na špecifické potreby a motiváciu žiakov na základných školách, je predprípravou na vyššiu úroveň súťaže, na Festival vedy a techniky. Najlepšie práce hodnotiaca komisia odporučí postúpiť na Krajský festival vedy a techniky AMAVET.

Žiaci si prezreli vystavované projekty, inšpirovali sa témami, zhodnotili svoje možnosti a schopnosti a môžu sa po výbere témy vrhnúť do práce na projekte.

Súčasťou tohto podujatia bola aj možnosť navštíviť Zážitkové centrum pre vedu – je to miesto, kde sa prelína zábava s učením, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. Centrum vedy používa neformálne metódy, vyvažuje prvky hry a vzdelávania. Idea centra vedy vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Preto sa snaží všetkým návštevníkom dať príležitosť všetko vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje.

Našim žiakom sa priebeh festivalu veľmi páčil a už teraz im želáme veľa úspechov v budúcom ročníku, ktorého sa plánujeme zúčastniť.

                                                                                                                       Ing. Emrichová Monika

Dňa 3. 6. 2022 žiaci 1. B a 4. B triedy navštívili výstavu slovenských a svetových hradov a zámkov, výstavu obrazov a maketu železnice u pána Jozefa Bartóka v Moravskom Svätom Jáne.

2.6.2022 žiaci 1.B a 4.A navštívili Gazdovskú dedinku Abeland. Deti mali sa oboznámili so životom v dedinke. Upiekli svoj prvý chlebík, vyskúšali si prácu s hlinou a streľbu z luku. Navštívili kováčsku a hrnčiarsku dieľňu. Poznávali a kŕmili zvieratká a navštívili aj bylinkovú záhradku. Na záver si pochutnali na výbornom obede.

Výlet 9. ročníka do Trenčína.

V utorok 31. mája sa žiaci 9. ročníka zúčastnili školského výletu. Našim cieľom bol Trenčín. Zavčasu ráno sme vyrazili vlakom najskôr do Bratislavy a odtiaľ do mesta Matúša Čáka – do Trenčína. Asi hodinový výstup na Trenčiansky hrad cez lesopark Brezina preveril našu „kondičku“. Počasie ale bolo priam ideálne. Prezreli sme si celý hrad – Zápoľského palác, Lapidárium, Hladomorňu, Barborin palác, rímsky nápis, vyliezli sme na Matúšovu vežu i hodili mince pre šťastie do „Studne lásky“.

Oddýchli sme si v centre mesta, pokúpili drobné suveníry a navečer sme sa plní zážitkov vrátili domov.

 

                                                                                                Mgr. Jana Škrabáková, Mgr. Zuzana Krajčírová

VlakV utorok 31.5.2022 sme spoločne prežili jeden pekný deň mimo školských lavíc : Na stanici v Moravskom Svätom  Jáne nástup o 8:16 na vlak – poschodový J, potom v Bratislave električka k Dunaju a šup šup na loď s menom Prešov,  90 minút krásny pohľad z rieky na brehy Dunaja, plavba sa nám páči. Ďalších 120 minút na Devíne – zmrzlina a  prechádzka po hrade. Návrat loďou do Bratislavy – už len za 30 minút. Pred SND prestávka – chutný MC Donald. Najedení, spokojní svižným tempom cez naše hlavné mesto až na Hlavnú stanicu. Neposchodový vlak, ale „kupečko“ – tiež dobré. Všetci zdraví a unavení opäť doma.

                                                                                                                              Triedna uč. Brečková

Žiaci 5. a 6. ročníka pod vedením Mgr. Vidovičovej nacvičili veľmi pekné divadelné predstavenie, na ktoré pozvali žiakov 1. ročníka. Najskôr zahrali žiaci 6. ročníka rozprávku Snehulienka a 7 trpaslíkov. Následne ich vystriedali žiaci 5. ročníka s rozprávkou O medovníkovom domčeku. Rozprávky sa prvákom veľmi páčili a "našich hercov" odmenili potleskom.

19.5. 2022 žiaci 1. stupňa obdivovali výstavu výtvarných prác žiakov našej ZUŚ.

Deň mlieka v ŠKD17. 05.2022 Medzinárodný deň mlieka

Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek ľudskej výživy. Tento deň je preto dobrá príležitosť, aby sme si uvedomili význam mlieka pre naše zdravie. Žiaci si počas dňa pochutnali na mlieku a mliečnych výrobkoch. Riešili rôzne mliečne úlohy a kreslili krásne farebné kravičky. Heslo tohto dňa bolo : Kto chce zdravý byť , musí veľa mlieka piť .

Kariérové poradenstvo pre ôsmakov

Centrum pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie Senica realizovalo kariérové poradenstvo pre žiakov 8.A dňa 17.5.2022. Jeho cieľom bolo prostredníctvom psychologickej diagnostiky, rozhovoru a ďalších aktivít posúdiť motiváciu, záujmy a vlastnosti dieťaťa vo vzťahu k voľbe ďalšieho štúdia. Žiakov 8.B táto aktivita ešte len čaká 24.5.2022.

                                                                                                                                        Mgr. Slavka Benkovičová

Testovanie piatakov

Žiaci 5.A a 5.B boli dňa 18.5.2022 testovaní z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Museli sa popasovať s veľkým množstvom úloh. Aj tento rok boli zamerané na logické myslenie, porozumenie textu, overenie rozsahu vedomostí a schopností aplikovať teoretické vedomosti v praxi.

                                                                                                                                       Mgr. Slavka Benkovičová

Dňa, 12.5. 2022 sa 46 žiakov prvého stupňa zúčastnilo, v rámci projektu BIG_ling SK –AT, exkurzie do ZOO a Labyrintu, ktoré sú súčasťou záhrady zámku Schönbrunn vo Viedni.

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA V BRATISLAVE

Dňa 10. mája 2022 sa konali v Bratislave atletické preteky  pod názvom Čokoládová tretra. Hlavným ambasádorom je Ján Volko – halový majster Európy /Glasgow  2019/ a náš súčasný najúspešnejší slovenský šprintér.  Vyše 400 detí súťažilo v 4 disciplínach -  v behu na 100m, 200m, 300m a v hode raketkou Vortex. Naše dievčatá Elena Hušková, Maruschka Blaškovičová a Nina Pancáková si v silnej konkurencii počínali veľmi dobre. E. Hušková v behu na 300m skončila na 3. mieste (120 súťažiacich).  V hode raketkou medzi  81 dievčatami M. Blaškovičová obsadila 6. priečku, E. Hušková bola 16 a N. Pancáková 30.

Prvých 8 súťažiacich v každej kategórii postupuje do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v 23. mája v Košiciach.

Dievčatám gratulujeme k vynikajúcim výsledkom, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a držíme palce na celoslovenskom finále.

                                                                                                                     Dana Gašpárková

 Olympijský odznak všestrannosti

V tomto roku sme sa premiérovo zúčastnili celoslovenského projektu OLOV 2022, kde naši šiestaci súťažili v 5 disciplínach Eurofit testov. Tí najlepší postúpili do krajského kola, ktoré sa uskutočnilo 26. apríla 2022 v piešťanskej basketbalovej hale. Súpermi našich žiakov boli deti z Galanty, Piešťan, Sobotišťa, Senice, Skalice, Šamorína, Dolných Orešian a Vrbového.  Naše družstvo v zložení  –  Bianka Petruňová, Eliška Kučerová, Matej Hušek, Andrej Matušovský,  Marek Kollár (náhradník) obsadili krásne druhé miesto. Za víťazmi zo ZŠ Galanty zaostali o necelých 7 sekúnd. 

Medzi jednotlivcami si naši žiaci – Alex Rodek a Melisa Fatlýnková – počínali vynikajúco. Melisa Faltýnková obsadila 5. priečkuAlex Rodek bol druhý, čím si zabezpečil účasť na celoslovenskom finále, ktoré sa uskutoční 23.-24. 6. 2022 v šamorínskom športovom komplexe xBionic sphere, kde nás bude reprezentovať v cezpoľnom behu, plávaní, Eurofit testoch a prekážkovej dráhe „Sparťan race.“

Do  celoslovenského finále postúpili víťazi družstiev krajských kôl a 3 najlepší žiaci a žiačky z každého krajského kola.

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za veľmi úspešnú reprezentáciu našej školy.

                                                                                     Dana Gašpárková

                                                                                     Monika Hladíková

 

 

Beseda s gynekologičkou MUDr. Barborou Valachovou

 

Dňa 3.5.2022 sa v priestoroch našej školy konala prednáška spojená s besedou s MUDr. Barborou Valachovou, ktorá pôsobí ako gynekologička v Moravskom Svätom Jáne. Zúčastnili sa jej žiačky 7. – 9. ročníkov.

Najskôr sa pani gynekologička stretla s dievčatami siedmeho ročníka. Hlavnou témou bola menštruácia a očkovanie proti HPV vírusom, nakoľko žiačky majú práve vhodný vek na zaočkovanie a od 1.5.2022 vakcínu plne hradia poisťovne, ale len do dovŕšenia 13. roku života. Povedomie o tomto očkovaní proti rakovine krčku maternice je u nás na Slovensku naozaj malé, čo sa prejavuje aj percentuálne v počte zaočkovaných mladých ľudí. Očkovanie je určené nielen pre dievčatá, ale i pre chlapcov, ktorí sú v dospelosti prenášačmi týchto vírusov a môžu u nich vyvolať rakovinu konečníka, hrtana a ďalšie ochorenia.

V závere prednášky dievčatá viedli s pani doktorkou diskusiu.

V druhej časti sa besedy zúčastnili ôsmačky a deviatačky. Tie sa s MUDr. Valachovou bavili na témy „ Pohlavne prenosné ochorenia“, „Prvá návšteva gynekologickej ambulancie“ a „Prevencia proti rakovine krčka maternice – HPV očkovanie“.

Aj táto hodina bola zakončená diskusiou.

Dúfam, že dievčatám bolo zodpovedaných veľa otázok, na ktoré hľadali odpovede.

Týmto chcem poďakovať pani doktorke, že si našla čas a v príjemnej atmosfére knižnice sa venovala týmto aktuálnym témam.

                                                                                                            Ing. Monika Emrichová

 

 

 MAJSTROVSTVÁ OKRESU STARŠÍCH ŽIAKOV VO FLORBALE

Po ročnej pauze, spôsobenej pandemickou situáciou, sme sa zúčastnili majstrovstiev okresu vo florbale žiakov, ktoré sa konali  27.4.2022 v Mestskej športovej hale v Senici. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev z nášho okresu. Naši chlapci v zložení: Matej Vlk, Andrej Kubačák,  Alex Kolibjár,  Nikolas Palkovič (všetci 9.ročník), Patrik Kánský, Adrián Berta, Miroslav Brňo, Ján Škrabák, Richard Tandlmayer, Marek Smolinský všetci 8.ročník), Damián Vanek, Viktor Režný a Matej Pavlovič (7. ročník) si zmerali sily so ZŠ Dojč (2:5), ZŠ Sobotište(2:2), ZŠ s MŠ Senica(2:2), ZŠ Cerová (1:3)a Gymnáziom Senica(3:3).Našim chlapcom však tri remízy a dve prehry nestačili na postup  medzi najlepšie štyri tímy a do finálovej skupiny sa dostali ZŠ Sobotište, ZŠ s MŠ Senica, II.ZŠ Senica a III. ZŠ Senica.

Chlapcom sa vzornú reprezentáciu našej školy a predvedenú fair-play hru ďakujeme.

                                                                                              Dana Gašpárková, Monika Hladíková

Environmentálna exkurzia Moravský kras – Punkevní jaskyňa – priepasť Macocha

Vo štvrtok 28.4.2022 sa žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zúčastnili environmentálnej exkurzie Punkevní jaskyňa a priepasť Macocha.

Po príchode na parkovisko Skalní mlyn a zakúpení vstupeniek nás čakal príjemný asi 20 minútový výstup asfaltovou cestou k vchodu do Punkevní jaskyne. Počas prehliadky sme videli veľké množstvo jazierok, jaskynné výzdoby – obrovské stalaktity, stalagmity aj stalagnáty, avšak každý si zapamätal najmäRómea a Júliu ( vyschnutý stalaktit a stalagmit, ktoré sa už nikdy nespoja).No najväčšie lákadlá tejto jaskyne nás ešte len čakali. Zdolaných 145 schodov nás priviedlo do celkom iného sveta - na dno ohromujúcej krásy prírody Moravského krasu – priepasť Macocha. Po prehliadke suchej časti jaskyne sme sa plavili člnom úzkymi podzemnými chodbičkami riečky Punkva. Po ceste sme sa ešte zastavili na prehliadku Masarykovho dómu s úžasnou kvapľovou výzdobou. Plavbou sme ukončili prehliadku jaskyne.

Na horný mostík k chate Macocha sme sa vyviezli lanovkou, tu sme si oddýchli, občerstvili sa, kúpili suveníry, pokochali sa pohľadom do priepasti Macocha. Zišli sme si pozrieť aj výhľad  zo stredného mostíka a lesnou turistickou cestičkou sme sa vrátili na parkovisko.

Verím, že žiakom sa návšteva Moravského krasu páčila a mnohí sa sem určite ešte vrátia.

                                                                                                         Ing. Monika Emrichová

Testovanie deviatakov

Všetci naši deviataci sa 6.4.2022 potrápili testami z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Cieľom celoslovenského testovania bolo získať obraz o vzdelávacích výsledkov. Na úlohách si žiaci preverili nielen získané vedomosti, ale predovšetkým ale aj svoje logické myslenie a čítanie s porozumením. Oficiálne výsledky sa žiaci dozvedia na konci apríla.

                                                                                                Mgr. Slavka Benkovičová – koordinátor T9

Majstrovstvá kraja v stolnom tenise žiačok

VYSLEDKY_MK_ZS_ziacky_stolny_tenis_2022.pdf

Blahoželáme k víťazstvu!

Dňa 30.3.2022 sa konali Okresné majstrovstvá žiakov a žiačok základných škôl v stolnom tenise (okres Senica) v telocvičniach Základnej školy Sekule. Turnaj otvoril riaditeľka školy Mgr. Eva Trajlínková a zástupca Spoločného školského úradu Senica Mgr. Ivan Tobiáš.

V súťaži žiakov štartovali štyri základné školy ZŠ Sobotište, III. ZŠ Sadová Senica,  ZŠ Kúty a domáca ZŠ Sekule. Školy hrali v jednej skupine a poradí rozhodlo poradie v skupine.

Našu školu (ZŠ reprezentovali Christopher Klempa, Jakub Kovačovský a Samuel Včelka.

Celkové poradie:

1. ZŠ A. Radlinského Školská 694, Kúty

2. ZŠ Sekule 119, Sekule 

3. III. ZŠ Sadová 620, Senica

4. ZŠ Sobotište 317, Sobotište

 

1. III. ZŠ Sadová 620, Senica - ZŠ Sobotište 317, Sobotište                        2:3    

2. ZŠ A.Radlinského Školská 694, Kúty - ZŠ Sekule 119, Sekule               3:2    

3. ZŠ Sobotište 317, Sobotište - ZŠ Sekule 119, Sekule                                 1:4    

4. III. ZŠ Sadová 620, Senica - ZŠ A.Radlinského Školská 694, Kúty      0:5    

5. ZŠ A.Radlinského Školská 694, Kúty - ZŠ Sobotište 317, Sobotište      4:1    

6. ZŠ Sekule 119, Sekule - III. ZŠ Sadová 620, Senica                                   2:3

O poradí na 2. až 4. mieste rozhodovalo skóre zo vzájomných zápasov.

Víťazi ZŠ A. Radlinského Kúty si vybojovali účasť na Majstrovstvách Trnavského kraja, ktoré budú 4.4.2022 v Trnave.

Súťaž žiačok sa nekonala, nakoľko boli prihlásené dve školy ZŠ Sekule 119, Sekule a III. ZŠ Sadová 620, Senica. Senická škola sa nakoniec vzdala bez boja a ZŠ Sekule bude štartovať na Majstrovstvách Trnavského kraja, ktoré budú 5.4.2022 v Trnave.

Žiaci ZŠ Kúty a žiačky ZŠ Sekule postupujú na Krajské majstrovstvá základných škôl v stolnom tenise.

Všetkým blahoželáme k výborným výsledkom a držíme zástupcom nášho okresu palce             v krajskom kole. 

Noc s Andersenem - Home | FacebookNoc s Andersenom

Dňa 1.4. sa svietilo v škole aj v noci. Deti prvého stupňa prežili noc so spisovateľom Andersenom . Dozvedeli sa rôzne zaujímavosti o spisovateľovi, plnili rôzne čitateľské úlohy a zažili nočnú hru v telocvični. Rozprávku na dobrú noc im prišla porozprávať miestna pani spisovateľka Kristína Mišovičová. Porozprávala im o svojich knihách a podpísala im na pamiatku čitateľské záložky. Deťom sa beseda veľmi páčila. Prežiť noc so svojimi spolužiakmi v škole bolo veľmi zaujímavé. Ráno deti mali spoločné raňajky v školskej jedálni. Pochutnali si na sladkých závinoch a čajíku.

Stránky předmětů a kroužků | ZŠ a MŠ Přemyslovo náměstí BrnoTýždeň aktívnej angličtiny

V dňoch 28.03. – 01.04. 20 sa v našej škole uskutočnil týždeň aktívnej angličtiny s anglickým lektorom - Graham Last.

Kurzu sa zúčastnilo 20 žiakov zo 7. a 8. ročníka. Žiaci mali 25 hodín intenzívneho anglického jazyka. Precvičili a zdokonalili si svoje zručnosti v anglickom jazyku prostredníctvom rozhovorov, hier, kvízov a ďalších aktivít. Žiaci si túto skúsenosť veľmi užili a ohodnotili pozitívne.

                                                                                                                             Mgr. Francesca Last

 

Pytagoriáda – okresné kolo

V dňoch 29.3. a 30.3.2022 sa 12 žiakov našej školy zúčastnilo okresného kola Pytagoriády. Súťaž prebiehala online formou.

Úspešnými riešiteľmi sa stali títo žiaci:

Kategória P4

Amália Morová – 4.A – vyučujúca Mgr. V. Michová

Jakub Kovačovský – 4. A – vyučujúca Mgr. V. Michová

 

Kategória P6

Matúš Mišovič – 6.A – vyučujúca Ing. Dominika Filová

Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

                                                                                                                    Mgr. S. Benkovičová

Noc v škole – Spoznávanie iných kultúr.

18. 3. 2022 si deviataci pripravili zaujímavú akciu. Prenocovanie v škole sa nieslo v duchu spoznávania iných kultúr cez gastronómiu. Takže už vo štvrtok, piatok usilovne piekli rôzne koláče. Ochutnali sme gille bollar (švédske kokosovo-čokoládové zákusky), muffini, apple pie, pizzové slimáky, panini, fornetti,  rafaelo rezy, vlastnoručne urobený pop-corn atď.

No a aby sme vyvážili príjem a výdaj kalórií, celý večer patril aj volejbalu, basketbalu a tancu. Skupinka chlapcov si dala aj šachový turnaj. Na spánok zostala možno hodinka nad ránom. Všetkým sa však tento netradičný pobyt v škole veľmi páčil.                           

                                                                                    Jana Škrabáková, Monika Hladíková

Ponožková výzva

21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu. Svoje sympatie a podporu ľuďom s týmto ochorením môžeme vyjadriť aj obutím ponožiek rôznych farieb či vzorov. Do tejto výzvy sme sa zapojili celá škola.

Heslo pondelkového dňa bolo  – Obuj si na nôžky, dve rôzne ponožky.

Ilustrácia(54955534): Priatelia / priateľstvo Deti kreslenie / ilustrácia. | Autor: HanohikiTretí marcový týždeň sme si pripomenuli: Týždeň priateľstva. Pri tejto príležitosti sme na škole zbierali tie najbláznivejšie a najoriginálnejšie fotografie priateľov. Ďakujeme všetkým zapojeným za veselé fotografie, ktoré vyčarili úsmev na tvári. 

                                                                                                                                

Hurbanov pamätník

Dňa 17. marca 2022 sa v Kútoch uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hurbanov pamätník, na ktorom sa z našej školy zúčastnili 3 žiačky. Všetky odišli s diplomom.

Dievčatá súťažili v prednese prózy:

I.kategória Amália Morová 4.A 2. miesto
II.kategória Aneta Lukáčková 6.A 3. miesto
III.kategória Adela Včelková 7.A 2. miesto

 

Srdečne blahoželáme a zároveň ďakujeme za úspešné reprezentovanie našej školy.

                                                                                                              Mgr. Emília Hasáková

V dňoch 20.2. – 25.2.2022 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik v stredisku SKI Tále. Kurzu sa zúčastnilo 29 žiakov siedmeho ročníka a 30 žiakov ôsmeho ročníka pod vedením pedagogického dozoru. Ubytovaní sme boli v penzióne Hradisko – Nemecká.

Žiaci boli rozdelení do štyroch oddielov, podľa úrovne lyžovania. Každá skupina mala svojho vedúceho, pod vedením ktorého prebiehala výučba lyžovania. Počas celého týždňa nás sprevádzali všetky druhy počasia - dážď, sneženie ale boli aj dni, keď sme sa na svahu mohli opaľovať. Z každého žiaka sa v priebehu týždňa stal lyžiar. Dúfam, že svoje zručnosti budú i naďalej rozvíjať, že ich lyžovanie bavilo.

Po náročnej dennej výučbe nás každý deň čakal príjemný večer plný športových či spoločenských hier.  Svaly sme zregenerovali v bazéne so slanou vodou, snehovú pokrývku sme využili na stavanie snehuliakov alebo guľovačku. Chlapci si zahrali aj florbal. Posledný večer si deti užili v maskách, nechýbala ani diskotéka. Každý žiak si odniesol na pamiatku bohatú tombolu .

Vo štvrtok večer nás čakalo záverečné vyhodnotenie lyžiarskeho výcviku, kde boli ocenení najlepší lyžiari medailou a vecnou trofejou.

Žiaci majú (si odnášajú) veľa pekných zážitkov nielen z lyžovania, ale i utužené či nové priateľstvá.

 

                                                                                                                            Ing. Monika Emrichová

Geografická olympiáda

Dňa 17. 2. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa súťažilo online. Našu školu reprezentovalo 7 žiakov:

Kategória G: Nina Hricová 5.B, Stella Burclová 5.B, Aneta Emrichová 5.A

Kategória F: Matúš Mišovič 6.A, Alex Rodek 6.B, Lea Mária Ostrihoňová 6.A

Kategória E: Ella Gajdošová 9.roč.

Najlepšie sa umiestnil Matúš Mišovič (5.m.), ktorému k postupu do krajského kola chýbali len 2 body. Všetci naši žiaci sa stali na základe dosiahnutého počtu bodov úspešnými riešiteľmi okr. kola.

Vďaka všetkým za úspešnú reprezentáciu školy                                              Mgr. Jana Škrabáková

Veselý a pestrý deň  ( 25.02. 2022 )

Masky a škrabošky sú stelesnením tajomna a krásy.

Práve takými sa naši žiaci školy  v piatok vyzdobili. Našli si vzor svojej karnevalovej masky, s ktorou sa predviedli hneď ráno po príchode do školy a tak sme na chodbách počas celého dňa mohli stretnúť viacero športovcov, lekárov, záhradkárov, rytierov, rozprávkových  a tajných bytostí, ale aj  mnohé iné masky. Dokonca ani učitelia neváhali a zmenili sa na úsmevnú  alebo tajomnú masku. Celý deň sa  niesol v rozdávaní úsmevov.

                                                                                                                      Mgr. Jana Zaicová

 

Športový klub Biathlon Mania z Banskej Bystrice

pripravil dňa 17.2.2022 pre našich žiakov športový deň zameraný na biatlon. Žiaci súťažili v streľbe v interíéri laserovou puškou a prostredníctvom kĺzavej podložky so špeciálnymi návlekmi imitovali bežecké lyžovanie.

Víťazi jednotlivých ročníkov:

Ročník

Chlapci

Dievčatá

1.B

Moro Lukáš

Kochová Ester

2.A

Koporec Jakub

Matkovičová Júlia

2.B

Švec Adam Viliam

Feketeová Melisa

3. roč.

Vašut Patrik

Baková Izabela

4. roč.

Kovačovský jakub

Skalová Mariana

5. roč.

Krajčír David

Prokopová Adriana

6. roč.

Masarik Lukáš

Kovaničová Barbora

7.  roč.

Oprchal Radim

Slejzáková Lenka

8. roč.

Berta Adrian

Skalová Daniela

9. roč.

Božíková Tamara

Kubačák Andrej

 

 Projektový deň – Pneumatika, 3D technológie a 3D tlač

Dňa 2.2.2022 zavítal do našej školy kamión s pojazdnou učebňou. Dievčatá a chlapci 9. roč. sa dozvedeli, čo všetko znamená pojem „pneumatika“ a vyskúšali si prácu na 3D tlačiarňach. Boli veľmi šikovní pri zostavovaní pneumatických obvodov a úlohy ich veľmi bavili. Zaujala ich aj 3D tlač a na pamiatku si všetci odniesli svoje 3D výrobky. Ďakujeme firme RayService – Staré Město z ČR za zrealizovanie takého projektového dňa.

                                                                  Mgr. Slavka Benkovičová

 

Tento rok sa deti spolu s rodičmi z 3. B triedy spojili, aby pomohli tam, kde je to potrebné. Spoločne vyzbierali oblečenie, spoločenské hry, knihy a sladkosti pre deti, ktoré odovzdá pani učiteľka Jurigová do Azylového centra Betánia v Malackách. Veríme, že vyzbierané veci zahrejú obdarovaných pri srdci a i v tomto neľahkom období vykúzlia úsmev na tvári. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa do výzvy zapojili!

 


 

Úspešní riešitelia v školskom kole Pytagoriády

Kategória P3

 1. Patrik Vašut – 3.A
 2. Marko Holenka – 3.B

Kategória P4

 1. Jakub Struňák – 4.B
 2. Amália Morová – 4.A
 3. Jakub Kovačovský – 4.A
 4. Lukáš Červenka – 4.B

Kategória P5

                 1.Viktória Cigáneková – 5.A

Kategória P6

 1. Lea Mária Ostrihoňová – 6.A
 2. Matúš Mišovič – 6.A

Kategória P7

 1. Michael Mráz – 7.A
 2. Nina Blažková – 7.B
 3. Nikol Cigáneková – 7.A

Úspešným riešiteľom blahoželáme a budeme držať palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční v marci. Zvyčajne postupujú prví traja úspešní riešitelia školského kola.

                                           triedne učiteľky 3. a 4. roč. a vyučujúce MAT na 2. stupni

 

Aj napriek pandemickej situácii sa v našej škole tešíme na Vianoce. Deti si v triedach aj na chodbách urobili vianočnú výzdobu a vyzdobili stromčeky.

                                                                                                                     Mgr. Viera Michová

Európsky týždeň boja proti drogám je vyhlásený  každoročne na tretí novembrový týždeň. Preto sme sa i na našej škole v tieto dni venovali tomuto stále aktuálnemu problému našej spoločnosti. Na vyučovacích a triednických hodinách sa žiaci rozprávali na danú tému a zo získaných informácii  zhotovili nástenky. Sladkú odmenu za najkrajšiu nástenku  získala trieda 6.A. Pochvala však patrí všetkým triedam.

                                                                                                            Mgr. Bronislava Štefková

V stredu dňa 24. 11. sa na všetkých školách na Slovensku uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Z dôvodu epidémie korony súťažili žiaci tento rok online. Testy pripravila aj hodnotila IUVENTA Bratislava.

Do školského kola sa na našej škole zapojilo 16 žiakov 2. stupňa. Všetci sa stali na základe dosiahnutého počtu bodov úspešnými riešiteľmi, za čo im patrí veľká vďaka.

V okresnom kole vo februári nás budú reprezentovať:

Kategória G (5.roč.): Nina Hricová, StellaBurclová, AnetaEmrichová

Kategória F (6. a 7.roč.): Matúš Mišovič, Alex Rodek, Lea Mária Ostrihoňová

Kategória E (8. a 9. roč.): Ella Gajdošová

Vďaka všetkým a držíme palce na okresnom kole.   

                                                                                                          Mgr. Jana Škrabáková

OBEC BORSKÝ MIKULÁŠ  Exkurzia rodného domu Jána Hollého a Baziliky Sedembolestnej Panny Márie

Žiaci 9. ročníka navštívili 11.11.2021 rodný dom Jána Hollého. Dozvedeli sa zaujímavosti nielen o básnikovom živote a tvorbe, ale i o ľudovej architektúre a miestnych zvykoch.

Neďaleko rodného domu Jána Hollého sa nachádza i obľúbené miesto básnika „Ságelská studnička“, na ktorú zložil jednu zo svojich najkrajších ód. Žiaci si na pamätnej tabuli prečítali históriu studničky i krásne verše.

Deviataci v Borskom Mikuláši navštívili i slamený domček – príklad ľudovej architektúry vyskytujúcej sa v Západoslovenskom kraji. Je to menší sedliacky dom z 19. stor. z dusanej hliny so slamenou strechou.

Ďalej sa žiaci presunuli do  Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, kde im páter porozprával jej históriu.

Exkurzia sa žiakom páčila a určite ich aj veľmi obohatila.

                                                                                                               Mgr. Emília Hasáková

Olympiáda zo SJL

Dňa 15. 10. 2021 sa žiačka Ella Gajdošová z 9. ročníka zúčastnila školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktorá sa vzhľadom na zložité podmienky realizácie súťaží v tomto období uskutočnilo dištančne.

Súťaž pozostávala z online testu, ktorý pripravila Slovenská komisia OSJL. Stala sa úspešnou riešiteľkou a postúpila do okresného kola, ktorý sa konal 12.11.2021.

Elle patrí poďakovanie za vynaloženú námahu a reprezentáciu školy.

 

                                                                                                                     Mgr. Emília Hasáková

Teto - Dočasné tetování - Strašidlo - svítící - Teto.czHalloweenska noc v škole

Piatok v podvečer 15.10.2021 sa žiaci 7.B stretli v malej telocvični, aby oslávili Halloween (Predvečer všetkých svätých -31. október). Prišli v rôznych strašidelných maskách a priniesli si občerstvenie nielen pre seba ale aj pre ostatných spolužiakov. Počas večera sa venovali rôznym aktivitám či už športovým alebo tanečným. Veľkou zábavou bolo aj lovenie rôznych nechutných chrobákov ( samozrejme umelých) z misky so zapáchajúcimi a mazľavými cestovinami. Každý odvážlivec si mohol svoj vylovený poklad nechať. O tom, že odvážni boli všetci, svedčí počet vylovenej „ hávede“. Po polnoci si vystavali spací priestor zo žinienok, zababušili sa do spacákov  a ešte dlho sa niesli ich tiché rozhovory telocvičňou.

                                                                                                                    Ing. Monika Emrichová

Jabĺčkový deň

Vo štvrtok 21.10.  chodili po našej škole jabĺčkové víly a rozdávali  jabĺčka. Celý deň sa žiaci rozprávali  o jabĺčkach  a riešili jabĺčkové úlohy.  Žiaci  si pripomenuli dôležitosť ich konzumácie, pretože obsahujú veľa vitamínov.

                                                                                                                    Mgr. Bronislava Štefková

Majstrovstvá okresu Senica v cezpoľnom behu

V stredu 13. októbra 2021 sa uskutočnilo okresné kolo atletickej súťaže družstiev v cezpoľnom behu v rekreačnej oblasti Gazárka Šaštín-Stráže. Našu školu reprezentovali družstvá chlapcov i dievčat.  Najlepšie si počínal Patrik Kánský (8.roč.), ktorý dobehol z celkového počtu 43 bežcov na 3.mieste. Adrián Berta bol 13. Ďalej našu školu reprezentovali Andrej Matušovský (6.roč.) a Matúš Drabant (8.roč.). Z 11 zúčastnených družstiev chlapcov sme obsadili 4.priečku.

Dievčatá v konkurencii  10 škôl z nášho okresu sa vôbec nestratili a zhodne ako družstvo chlapcov skončili na 4.mieste. Veľmi dobre si však počínali naše najmladšie bežkyne, kde z celkového počtu 39 súťažiacich, ukázali svoju kvalitu Elena Hušková (7.miesto) a Maruschka Blaškovičová (13.) – obidve 5. ročník – čo by mohol byť prísľub do budúcnosti.  Lucia SobolováAdela Včelková (obidve 7.ročník) dobehli v druhej polovici štartového poľa.

Žiakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy

 

                                                                                                                Mgr. Dana Gašpárková

                                                                                                                Mgr. Monika Hladíková

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt clipart umývanie rúk | Hygiene activities, Hygiene lessons, Kids hygieneSvetový deň umývania rúk

Dňa 15.10. sme si pripomenuli na našej škole Svetový deň umývania rúk. S deťmi sme si precvičili  správnu techniku umývania rúk , ktorá je dôležitá pri predchádzaní   infekčným chorobám. Zdôraznili sme si , že aj krátkych 3O sekund  môže ochrániť naše zdravie.

                                                                                                        Mgr. Bronislava Štefková     

Biela pastelka - Home | FacebookDňa 24. septembra 2021 prebehol v našej škole 20.ročník zbierky “Biela pastelka”. Vďaka vaším príspevkom sa podarilo vyzbierať pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska 154,29 eur, ktoré pomôžu sociálnym pracovníkom a ľuďom so zrakovým postihnutím skvalitniť ich život.

                                                                                                            Za príspevky ďakujeme.

V dňoch 6.9.-10.9.2021 sa žiaci 4. ročníka  zúčastnili školy v prírode. Boli ubytovaní v Penzióne  ,, Mlynárky“ v Dudinciach. Počas pobytu zažili veľa pohybu, zábavy  a plávania. Navštívili  tiež neďaleký kaštieľ  ,,Svätý Anton“.

                                                                                                 Mgr. Viera Michová 

Aj začiatok tohto školského roka bol netradičný a poznamenaný aktuálnou pandemickou situáciou. Ako prví prišli do školy noví prváčikovia v sprievode svojich rodičov. Na pôde školy ich privítala pani riaditeľka Trajlínková. Následne sa im prihovoril starosta obce Sekule pán Krajčír a aj pán starosta Moravského Svätého Jána pán Emrich. Po krátkom príhovore sa prváci odobrali so svojimi triednymi učiteľkami do prváckych tried.

Žiaci 2. -  9. ročníka sa so svojimi triednymi učiteľmi stretli priamo vo svojich kmeňových triedach kde sa dozvedeli čo ich v najbližších dňoch čaká.

V novom školskom roku želáme všetkým veľa síl a trpezlivosti pri čerpaní nových vedomostí a hlavne veľa zdravia v tejto neľahkej situácii.

Kontakt

 • Základná škola
  908 80 Sekule 119

 • Kancelária: 034/7770 232,
  0917 324 010
  Riaditeľka: 0911 423 456
  Zástupkyňa: 034/7782 069,
  0911 756 456

Fotogaléria