• HURÁ PRÁZDNINY

Záverečné rozlúčenie so školským rokom 2023/2024 sa konalo v piatok 28.júna 2024 v átriu našej školy. Všetkým prítomným sa úvodom prihovorili pani riaditeľka Trajlinková, pán starosta Krajčír a pán starosta Emrich, ale i predsedníčka rady rodičov pani Belošicová. Rozlúčiť sa prišli aj odchádzajúci deviataci a nezabudlo sa ani na tých naj žiakov, ktorí mali výborné vyučovacie výsledky, reprezentovali školu v olympiádach, športových súťažiach… Všetkým zo srdca ďakujeme a prajeme skvelé prázdniny a dovidenia v septembri.

• Didaktické hry a účelové cvičenie

Dňa 24.6. sa na našej škole konali didaktické hry a účelové cvičenia.

Žiaci prvého stupňa mali na školskom dvore pripravené stanovištia, na ktorých si preverili svoje telesné schopnosti a zručnosti.

Žiaci druhého stupňa sa presunuli na futbalové ihrisko do Sekúľ. Každá trieda absolvovala osem disciplín. Každá disciplína bola iná, jedna preverila ich fyzickú stránku, iná intelektuálnu. Najviac sa žiaci pobavili pri prenose zraneného a doslova zapotili pri rozmýšľaní čo zbaliť do vaku na prežitie alebo spoznávaní rastlín. Za každú disciplínu získavali body, ktoré pani učiteľky na záver zrátali a trieda s najvyšším počtom bodov vyhrala. Všetci žiaci sa snažili najlepšie ako vedeli, za čo im patrí veľká pochvala. Taktiež ďakujeme pani učiteľkám, ktoré pripravili disciplíny pre žiakov, ktoré žiakov povzbudzovali a pánovi učiteľovi za výborný set piesní, ktorý nás na záver roztancoval 😊

• Výlet Budapešť - 8.B

Začiatkom júna 2024 si žiaci 8.B triedy užili koncoročný výlet do Budapešti. Okrem skvelej nálady a počasia spolu navštívili zaujímavé kultúrne, ale i historické miesta hlavného mesta Maďarska. Vrcholom bola spoločná návšteva jedného z najkrajších parlamentov sveta. Budínsky hrad, Rybárska bašta, Etnografické múzeum, Dom hudby, Margitin ostrov a ďalšie …. boli ďalšími bonusmi, ktoré nám ostali v pamäti. Navštíviť Budapešť určite odporúčame aj ostatným .

• Škola v prírode Dudince

Naši tretiaci boli v týždni od 17.6. – do 21.6. v Škole v prírode v Dudinciach. Škola v prírode bola spojená s plaveckým výcvikom. Doobeda žiaci plávali s plavčíčkou, poobede si pomlsali na zmrzline a kúpeľných oblátkach. Potom už na žiakov čakali animátorky s hrami a súťažami zameranými na tému „Vesmír.“

• Florbalový turnaj

Florbalový turnaj, ktorý organizoval CVČ Beťárik Šaštín – Stráže, sa konal 13.6.2024, kde sa stretli tri družstvá - ZŠ Borský Sv. Jur, ZŠ Šaštín-Stráže a naši deviataci. Naši chlapci vybojovali dve remízy so ZŠ Šaštín – Stráže a ZŠ Borský Sv. Jur, a tak sme si zabezpečili celkové 2. miesto na turnaji.

• Druháci v Rakúsku

18.6. sa naši žiaci 2.A zúčastnili v rámci projektu eTOM SK-AT exkurzie do Nationalparku Camp v Rakúsku.

Spoločne si žiakmi z partnerskej školy z Rakúska skúmali prírodu a objavovali prírodné zákony nielen teoreticky, ale aj prakticky. Zažili spoločnú grilovačku a hry. Už sa tešíme na kamarátov, keď v októbri zavítajú k nám na Slovensko.

Sobota 27. 7. 2024